איך ליצור פתח לדלת בקיר בטון

הבטון הוא החומר הכי חזק שיש לנו בעולם הבניה. בעזרת הבטון בונים היום כמעט כל דבר. בתים, בניינים, מגדלים, גשרים, מדרכות כבישים וחניונים. הבטון מבטיח שהמבנה יהיה חזק ובטוח לשימוש. הבעיה שלנו מתחילה כאשר יש צורך לבצע שינויים בבטון הקיים. או אז אנחנו עשויים למצוא את עצמינו מתמודדים מול אתגר כמעט בלתי אפשרי. יצירת שינויים בבטון זה דבר מורכב וקשה.

לא פעם מבקשים אנשים ליצור פתח לדלת בקיר בטון, להרחיב חלון בקיר בטון, לקדוח חורים לצורך העברת תשתיות או אפילו הורדת גרם מדרגות או ניסור של עליית הגג. כל אלו דורשים עבודה שתיעשה בצורה מקצועית ומדויקת כי רק כך התוצאות תהיינה מושלמות.

קידוח או ניסור של בטון עלולים להיות מסוכנים למבנה. אם הקידוח יפגע בתשתיות העוברות מתחת לבטון או שהקידוח לא ייעשה בצורה מדויקת, הרי שהבניין או המבנה עלולים להינזק קשות.

זו הסיבה שחשוב כל כך לשים לב לכך שהעבודה תהיה מתוכננת היטב והיא תיעשה בעזרת אנשי המקצוע המומחים שיודעים לבצע אותה בעזרת הציוד המתקדם והמתאים ביותר.

פותחים פתח בבטון

במקרים רבים הקיר אשר אותו מבקשים לנסר לצורך דלת עשוי לא רק מבטון. יש מקרים רבים אשר בהם הבטון מכיל גם מתכות וברזלים המחזקים את הקיר והופכים אותו לחזק ועוצמתי ביותר. ניסור של קיר כזה הוא מורכב ומסובך פי כמה וכמה.

אנשים שמבקשים ליצור שינויים בבטון או לנסר בו פתחים, חייבים לדעת איך העבודה אמורה להתבצע.

אז בראש ובראשונה חשוב לדעת שמדובר בעבודה המחייבת פנייה אל אנשי מקצוע שיש להם את הידע ואת המומחיות בייחוד לתחום הזה. זאת משום שלא מדובר רק בשימוש בציוד ספציפי אלא שנדרש כאן ידע, מקצועיות, מומחיות וניסיון בעבודה מהסוג הזה.

מעבר לכך, חשוב שהניסור ייעשה בציוד שיהיה מותאם לסוג הקיר ולאופי העבודה. ישנם מסורי בטון ידניים ויש מסורים אוטומטיים. יש כוסות קידוח לחורים עגולים ויש מסורי מסילה. לכל צורך ולכל מטרה יש להתאים את הכלים הנכונים והמתאימים.

איך מנסרים את הבטון?

כיום נעשה שימוש בעזרת מסורי יהלום לצורך ניסור הבטון. מסור היהלום הוא למעשה מסור חזק מאוד אשר הלהב שלו מצופה בפתיתי יהלום. היהלום הוא חומר חזק מאוד ואולי אף החזק ביותר הקיים בטבע. הודות לחוזק של היהלום, מסוגל מסור הבטון ליצור את הניסור בצורה הכי מהירה והכי מדויקת.

כאשר אתם פונים אל אנשי המקצוע הנכונים, הם לא יתחילו בעבודה עד שהם יוודאו כי אין תשתיות שעלולות להיפגע בעקבות הניסור, לא נשקפת סכנה למבנה בעקבות הניסור וכי הכלים בהם עומדים לבצע את העבודה הם הכלים הכי מתאימים לשם כך.

רק לאחר מכן הם יתחילו בעבודה שלא תימשך זמן רב. הניסור יהיה מהיר, ממוקד, נקי ואפילו שקט!