השאירו פרטים

  5 טיפים לתחזוקה נכונה של דלתות פנים

  5 טיפים לתחזוקה נכונה של דלתות פנים

  אנחנו בדרך כלל לא חושבים הרבה על דלתות הפנים שלנו ולא מעלים בדעתנו שרצוי לתחזק אותן מפעם לפעם. למעשה תחזוקה תקופתית של דלתות פנים היא חיונית ונחוצה. בהיעדר טיפול ותחזוקה דלתות פנים מתבלות די מהר. למה? כיוון שפותחים וסוגרים אותן פעמים רבות; לפעמים הן נטרקות בחוזקה; אם יש בבית חיות מחמד, הן קופצות עליהן, משפשפות או שורטות אותן; ילדים קטנים משאירים עליהן טביעות ידיים ולפעמים גם ציורים בצבעים לא מחיקים. התלאות של הדלתות אינן נגמרות אף פעם ולכן כדאי מאוד לשמור עליהן, לתחזק אותן ולוודא שהן יישארו יפות לאורך שנים. דלתות הפנים שלכם חשובות לכם? הינה 5 טיפים לתחזוקת דלתות נכונה.

  התאימו בין הדלת ובין הטיפול

  דלתות פנים עשויות מחומרים שונים. יש דלתות העשויות מעץ מלא כמו אורן, אלון או אגוז. יש דלתות המצופות פורניר ויש דלתות מאלומיניום. דלתות פנים יכולות להיות מעוצבות בגימור מלא או בגימור חלקי. טיפול תחזוקתי שמתאים לדלת מעץ מלא לא בהכרח יתאים לדלת מצופה פורניר, וטיפול בדלתות אלומיניום לא זהה כלל לטיפול בדלתות פורמייקה או פולימר. אם אתם רוצים לשמור על הדלת שלכם יפה ומהודרת לאורך שנים רבות, התאימו את תחזוקת הדלת לחומר שממנו היא עשויה.

   

  טפלו בדלת לפי רמת הגימור שלה

  גימור הוא החומר שמגן על הדלת מפני בלאי ונזקים יום־יומיים. חומרי הגימור השכיחים הם בדרך כלל שמן, לכה, שעווה או צבע. הגימור גם משפיע על המראה הסופי של הדלת ומאפשר שקיפות, אטימות או אטימות חלקית וכן בוהק וברק. חומרי הגימור צריכים להגן על הדלת מפני נזקי מים וחומרי ניקוי, למנוע בלאי ולאפשר תחזוקה תקופתית קלה ופשוטה. ודאו שאתם יודעים מהי רמת הגימור של הדלת וטפלו בה בהתאם.

  דלתות פנים בהתאמה אישית

  הקצו שטח נסתר לבדיקת חומרי ניקוי ותחזוקה

  אם אתם רוצים לנקות את הדלת, לשמן אותה או למרוח עליה חומרי שעווה, לכה או צבע, הקצו קודם שטח נסתר לבדיקת החומר החדש וודאו שהוא אינו מזיק לדלת. אם אתם רוצים לחדש את הגימור, הסירו את הדלת ממקומה, שייפו קודם את האזורים הבלויים ומרחו עליהם את חומר הגימור. הקפידו למלא את הוראות היצרן הכתובות על האריזה. הכינו את החומר בסבלנות ומרחו אותו על הדלת באיטיות כדי להימנע מטעויות או לתקן טעויות בקלות. כך תוכלו לדעת אם החומר החדש מתאים לדלת ותהיו מרוצים מהתוצאה הסופית.

  הקפידו על ניקיון תקופתי

  גם דלתות פנים צוברות לכלוך ואבק. כדי לשמור על יופיין ועל הברק שלהן כדאי להקפיד על ניקיון תקופתי. אפשר לנקות דלתות פנים עם מטלית לחה בלבד ואפשר גם להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים. השתמשו בחומרי ניקוי המתאימים לחומר שממנו הדלת עשויה והימנעו משימוש בחומרי ניקוי כלליים. אם קניתם חומר ניקוי חדש, בדקו אותו באזור קטן ונסתר על הדלת. אם החומר אינו פוגע בדלת או בשכבת הגימור שלה, נקו אותה בעדינות בעזרת מטלית.

  הסירו את הדלת ממקומה לפני כל עבודת תיקון או תחזוקה

  השתדלו להימנע מעבודות תחזוקה או תיקון בדלת כשהיא עומדת במקומה. הסירו אותה לפני הטיפול עם כלי עבודה מתאימים או הזמינו איש מקצוע שיעשה זאת בשבילכם. עבודות התיקון מחייבות לעיתים את העברת הדלת לבית מלאכה, ולכן כדאי להתייעץ עם נגר או עם מתקין דלתות לפני כל טיפול בדלת.

  שמרו על דלתות הפנים שלכם

  דלתות הפנים תורמות לבית שלכם יופי ומאפיינות את הסגנון העיצובי השולט בו. אם תשמרו עליהן ותקפידו לתחזק אותן בקביעות, תיהנו מיופיין ומהדרן שנים רבות.